koty bengalskie EN
Jadry Cattery - Bengal Cats

Do adopcji

Adopcja

Gdy pierwszy raz wydaliśmy naszego kota do adopcji, czuliśmy się okropnie... Jak można było oddać do adopcji kota, który był z nami kilka lat i dał nam kilka ślicznych miotów... Trauma trwała do czasu odwiedzin, w nowym domu naszego byłego kota. Po miesiącu od wydania 6-letnia kotka, która całe życie spędziła z nami, wprost demonstracyjnie pokazała nam, że jej w nowym domu jest dobrze i na pewno z nami nie wróci.... W nowym domu wszystkie ręce domowników były tylko dla niej, nie musi się już z kimkolwiek, czymkolwiek dzielić. Wszystko jest jej i dla niej.... Dzięki naszej kochanej Pchełce zrozumieliśmy, że adopcja po latach służby w hodowli, jest nagrodą i podziękowaniem dla kota a nie zesłaniem niepotrzebnego balastu. Od tego dnia jak tylko jest to możliwe i sensowne dla planów naszej hodowli, jak najszybciej przekazujemy wolne koty do adopcji.

Zasady adopcji

Przedstawiamy kota do adopcji z planowanym terminem wydania do nowego domu. Opisujemy powody i przyczyny przeznaczenia kota do adopcji, oraz znane nam cechy jego charakteru. W miarę swojej wiedzy opisujemy czego - my i kot - oczekujemy od nowych opiekunów. Podajemy cenę adopcyjną. W zależności od klasy, wieku i stanu zdrowia kota będzie ona bardzo różna. Zapraszamy do adopcji pięknych kotów...


ZULIKA - kotka pohodolana - wiek 6 lat

Zulika Jadry * PL
- urodzona 12.01.2015 roku - córka Legacie Mississippi i Chivasa -
Piękna kotka wyjątkowej klasy i urody. Byłaby ozdobą niejednej hodowli... Kotka zakończyła swoją karierę hodowlaną z powodu cysty na jajniku. Przez ostatnie dwa lata kotka była bardzo pobudzona, nie zachodziła w ciążę a my nie mogliśmy znaleźć przyczyny. Szczegółowe badania wyjaśniły wszystko. Kotka po sterylizacji i usunięciu cysty.
Reprezentacyjna kotka o nieufnym charakterze, której zaufanie i przyjaźń trzeba zdobyć spokojem i konsekwencją.
Kotka przeznaczona tylko do domu bez innych zwierząt
To nie jest kotka, która zaraz po zmianie domu będzie się tuliła i pieściła. Po usunięciu cysty widzimy zdecydowaną poprawę jej zachowania, uspokojenie i stabilizacje zachowania, jednak na jej miłość i pieszczoty trzeba będzie trochę poczekać - musi nabrać zaufania do nowych właścicieli.
Kotka do wzięcia od zaraz - cena adopcyjna Zuliki to 600 zł.
Zapraszamy


Rodowód »
Galeria »

BETSI - kotka pohodowlana - wiek 6 lat

Betsi Jadry * PL
- urodzona 20.04.2015 córka Titanii i Sadala.
Piękna, spokojna, lekko wycofana kotka, od pewnego czasu - nie najlepiej czująca się w stadzie. Kotka z duża dozą ciepła i miłości, którą potrafi okazać swoim właścicielom. Na jej pełne zaufanie trzeba będzie sobie kilka dni, tygodni zasłużyć, jednak wynagrodzi ten okres oczekiwania...
Kotka przeznaczona do domu bez innych zwierząt.
Wycofana z hodowli w związku z tym, iż ostatnią ciążę przeszła bardzo ciężko, w konflikcie ze stadem i praktycznie zamieszkała w pokoju naszego syna - nie wychodząc do pomieszczeń ogólnych. reprezentacyjna, zdrowa kotka.
Do zmiany domu będzie przygotowana po sterylizacji - pod koniec maja. Przyjmujemy wcześniejszą rezerwację.
Kotka zdrowa, szczepiona i odrobaczana.
Cena adopcyjna za Betsi to 600 zł.
Zapraszamy


LOCO - kocur kastrat, wiek 1 rok i 2 miesiace

Loco Jadry* PL
Piękny, zjawiskowy młody kocur kastrat. Syn Manishy i Gingera urodzony w naszej hodowli 22.02.2020 roku. Kocurek miał swój nowy dom, jednak nie wytrzymał psychicznie zmiany otoczenia. Kocurek zaczął sikać poza kuwetą. Powodem były drobne błędy nowych właścicieli i fatalna diagnoza weterynarza. Niepotrzebne i złe leczenie, oraz niewyeliminowanie powodu protestu kotka, spowodowało eskalacje problemu - częstsze sikanie poza kuwetą. Nasza interwencja nie mogła już wiele zmienić. Kotek został wymieniony a Loco wrócił do naszego domu. Nowy kocurek wprowadzony do tamtego domu pod naszym nadzorem, jest bezproblemowym pieszczochem.
Loco miał kłopot z wytrzymaniem dużej ilości wizyt kolegów i koleżanek syna nowej właścicielki. Ciągłe branie na ręce, kolana, przetrzymywanie kotka wywołały stress u kota i w efekcie protest - sikanie poza kuwetą. Weterynarz zdiagnozował zapalenie pęcherza i wdrożył dodatkowe badania, kontrole i leczenie - co jeszcze bardziej pognębiło stress u kota. Loco cały czas był przytulakiem i przemiłym kotkiem, jednak sikał juz tylko poza kuwetą. Po powrocie do nas - powoli odzyskiwał równowagę i spokój. Gdy mieliśmy odwiedziny dzieci, wnuków, potrafił się zestresować i gdzieś nasikać - jednak i to chyba już minęło, gdyż ostatnie święta pomimo pełnej chaty dzieci - odbyły się już bez żadnego incydentu. Uważamy, że problemu Loco należą już do przeszłości i nadszedł czas na własny dom.
Chcemy aby Loco znalazł nowy dom bez innych dorosłych zwierząt i bez małych dzieci.
Za Jakiś czas można będzie do kocurka spokojnie dobrać drugiego kociaka (psa), ale zależy nam aby to Loco był pierwszym rezydentem w nowym domu.
To kochany, wielki i reprezentacyjny kocur, uwielbia pieszczoty, zabawy, psoty. Da wiele radości swoim nowym właścicielom.
Kocur zdrowy, szczepiony, kastrowany, odrobaczony.
Kocurek dostępny od zaraz - Cena adopcyjna za Loco to 2.500 zł
Zapraszamy


Brockenmoor Thunderstruck - kocur pohodowlany - wiek 8 lat

Champion Brockenmoor Thunderstruck
-urodzony: 29.01.2013, ojciec: Brockenmoor Splendor Spirit, matka: Brockenmoor Calimera
Spokojny zrównoważony kocur pohodowlany. Pomimo groźnego wyglądu absolutny pacyfista.
Tylko do domu bez innych zwierząt

Kocur zakończył swoja karierę hodowlaną
Kocur zdrowy i silny, szczepiony, odrobaczany. Zostanie wykastrowany i spędzi u nas 2-3 miesiące, do czasu ograniczenia pracy hormonów reproduktora.
Do zabrania, do nowego domu od lipca. Wcześniejszy termin możliwy, jednak trzeba będzie się liczyć z możliwością resztkowego znakowania nowego terytorium...
Cena adopcyjna za Thunderstrucka - 300 zł - kto pierwszy zapłaci ten wygrywa....
Zapraszamy